"Берое" и ХИК оставиха развръзката за реванша след равностоен първи мач

Мачът в Стара Загора завърши 1:1

Футболистите на "Берое" (Стара Загора) и ХИК (Хелзинки) завършиха 1:1 в първи мач от втория предварителен кръг в Лига Европа.

Двамата отбора изиграха равностоен двубой, след който оставиха развръзката за реванша във Финландия на 21 юли. Те предпочетоха да бъдат предпазливи в първата среща, играха дисциплинирано и без много рискове, което доведе до малко голови положение и повече битка.

ХИК можеше да изненада старозагорци в началото на двубоя, когато звездата на гостите Тайе Тайво неочаквано стреля от пряк свободен удар от малък ъгъл. Благой Макенджиев, който чакаше центриране, беше изненадан и позволи топката да мине между краката му, но в последния момент успя да я отклони с пета и предотврати попадение.

Александър Димитров и колегата му от ХИК бяха предпазливи в първия мач

След двайсетина минути игра Кохей Като от "Берое" отправи удар от дистанция, а вратарят Томас Даене боксира на сигурно в корнер. Това беше единствената по-опасна ситуация пред вратата на ХИК през първото полувреме.

Тимът на Александър Димитров владееше по-продължително топката, но така и не стигаше до стопроцентови ситуации. ХИК пък изчака търпеливо своя шанс и успя да открие резултата осем минути преди почивката.

След дълго подаване по земя през центъра Алфредо Морелос продължи топката технично с пета и изведе Атому Танака очи в очи с Макенджиев. Вратарят на "Берое" спаси последвали удар на Танака, но топката попадна в Морелос, който не сбърка отблизо пред опразнената врата.

Мачът не предложи много голови положения, а повече битка

"Берое" обаче успя да изравни само четири минути след почивката. Защитата на ХИК не можа да изчисти топката след центриране от свободен удар, а Веселин Пенев се оказа най-съобразителен в разбъркването и я изпрати в мрежата.

Между 55-ата и 65-ата минута двамата вратари трябваше да се намесват по веднъж, за да спасяват вратите си след удари на Иво Иванов и Морелос. Радослав Кирилов пък стреля опасно, но неточно в 78-ата минута.