Анчелоти дебютира с победа в "Байерн", Конте - със загуба в "Челси"

Анчелоти стартира в "Байерн" с 4:3 срещу "Липщад"

Байерн" (Мюнхен) победи петодивизионния "Липщад" с 4:3 в дебюта на новия си треньор Карло Анчелоти. Това беше първа контрола за баварците от предсезонната им подготовка.

Анчелоти не можеше да разчита на получилите по-дълга почивка участници на Евро 2016. В тяхно отсъствие на вратата застана Свен Улрайх, пред него в отбрана бяха Рафиня, Хави Мартинес, Феликс Гьотце и Филип Лам.

Чаби Алонсо и Хуан Бернат действаха като опорни полузащитници, а атакуващите играчи бяха Юлиян Грийн, Ариен Робен, Франк Рибери и Фабиан Бенко.

Германският шампион натрупа солиден аванс от три гола за малко повече от половин час. Грийн откри резултата в осмата минута, когато направи добавка, след като вратарят на "Липщад" Арне Кампе спаси изстрел на Робен.

В 15-ата минута Робен удвои преднината на баварците. Холандецът правеше силен мач, но трябваше да бъде сменен принудително в 35-ата минута, след като получи разтежение. Малко преди това, в 32-ата минута, Рибери покачи на 3:0.

Пет минути след почивката Марвин Йосвиг от "Липщад" си вкара автогол за 4:0. След това баварците намалиха оборотите, в игра се появиха доста млади играчи и петодивизионният отбор успя да върне три попадения чрез Марсел Румп в 52-ата минута, Щефан Паренсен в 57-ата минута и Паоло Майела в 88-ата минута.

Следващата проверка на "Байерн" е срещу "Манчестър сити" на 20 юли. Мачът на "Алианц Арена" ще е дебют за новия треньор на "гражданите" Хосеп Гуардиола, които през последните три сезона беше начело на баварците.

Съставът на "Байерн":

Свен Улрайх (46' Том Щарке), Рафиня (64' Тимоти Тилман), Хави Мартинес (46' Томас Ишърууд), Феликс Гьотце (81' Адриан Файн), Филип Лам (61' Матиас Щингъл), Чаби Алонсо (61' Меритан Шабани), Хуан Бернат (64' Марко Фрайдел), Юлиян Грийн (81' Даниел Хеглер), Ариен Робен (35' Марио Църнички), Франк Рибери (61' Мануел Винцхаймер), Фабиан Бенко (61' Никлас Тарнат).

"Челси" загуби от "Рапид" (Виена) при откриването на новия стадион на австрийците

Друг от треньорите, които от този сезон ще водят нов отбор - Антонио Конте, не успя да спечели първия си мач начело на "Челси".

Лондончани загубиха с 0:2 при гостуването на австрийския "Рапид" (Виена), който с този мач откри официално новия си стадион "Алианц".

Пред 28 000 зрители, бразилецът Жоелинтон даде аванс на домакините още в осмата минута, след като излъга вратаря Асмир Бегович и от малък ъгъл прати топката в опразнената врата.

Второто попадение падна осем минути преди края, когато испанецът Томи Кореа се оказа най-съобразителен след спасяване на вратаря на "Челси" и направи добавка отблизо.

"Мачът беше труден, защото направихме няколко доста тежки тренировки за сила и тактика. Аз обаче не обичам да губя, играчите ми - също. Със сигурност ще си извадим много поуки от тази проверка", коментира Конте след двубоя.