Шампионът на Англия "Лестър" победи шотландския първенец "Селтик" с дузпи в първия двубой на американска земя от приятелски турнир International Champions Cup.

В редовното време срещата завърши 1:1, а при дузпите "лисиците" се наложиха с 6:5.

Мачът беше подготовка за "детелините" преди първия сблъсък с "Астана" от третия квалификационен кръг на Шампионската лига в сряда.

Рияд Марез даде преднина на "Лестър" с брилянтен гол минута след началото на второто полувреме. Алжирецът пое топката на десния фланг, влезе към наказателното поле, финтира двама бранители и я изпрати в далечния ъгъл с фалцов изстрел с левия крак.

Шинджи Оказаки стреля към вратата на "детелините"

В 59-ата минута Иогън О'Конъл изравни резултата. След няколко блокирани удари в наказателното поле на английския шампион, топката стигна до централния защитник, който с перфектно насочен удар от далечно разстояние намери долния десен ъгъл на вратата.

При дузпите нито един от първите десетима изпълнители не сбърка. Последователно вкараха Надир Чифтчи Кристиан Фухс, Стефан Йохансен, Марчин Василевски, Скот Алън, Дани Дринкуотър, О'Конъл, Бен Чилуел, Раян Кристи и Шинджи Оказаки. Джеймс Форест направи първия и единствен пропуск, а Даниел Амарти донесе победата на "лисиците".