Без звездите "Цървена звезда" записа победа преди реванша с "Лудогорец"

Сръбският отбор използва голяма част от резервите си за мача срещу "Металац"

"Цървена звезда" загря за реванша от Шампионската лига срещу "Лудогорец" с домакинска победа с 3:1 над "Металац" във втория кръг на сръбското футболно първенство.

Белградският гранд приема българския първенец във вторник, след като първата среща в Разград завърши 2:2.

Старши треньорът Миодраг Божович даде почивка на част от титулярите, като голямата звезда на отбора Александър Катай дори не беше в групата за мача.

Джон Руис откри резултата за "звездашите" в 14-ата минута с хубав удар от въздуха, а седем минути преди почивката Уго Виейра удвои след самостоятелна акция.

Марко Полетанович направи резултата класически при контаатака в 68-ата минута, а десет минути по-късно Неманя Младенович вкара почетен гол за "Металац".

След двубоя Виейра коментира, че срещата с "Лудогорец" ще бъде най-важната в кариерата му.

"Доволен съм, че вкарах, но най-важна беше победата, защото искаме да защитим титлата си. Сега ни предстои нов тежък мач срещу "Лудогорец". Това е вероятно най-важната среща в кариерата ми досега. Предполагам, че същото важи и за моите съотборници. Искаме да дадем всичко от себе си, за да спечелим и да продължим напред в Шампионската лига", каза португалецът.

Другият голмайстор Руис също очаква тежък двубой с разградчани във вторник: "Срещу "Лудогорец" ще бъде много трудно. Вече се срещнахме с тях и знаем, че са много добре организиран отбор. Трябва да играем умно. Ако го направим, вярвам, че ще спечелим".