"Лудогорец" направи огромна крачка към групите на Шампионската лига

"Лудогорец" победи "Виктория" с 2:0 на стадион "Васил Левски"

Лудогорец" направи огромна крачка към второто си участие в груповата фаза на Шампионската лига, след като победи чешкия първенец "Виктория" (Пилзен) с 2:0 в първи двубой от плейофите.

Българският шампион изигра много солиден мач на националния стадион "Васил Левски" и категорично надигра съперника през второто полувреме, като можеше да постигне дори по-категоричен успех.

Козмин Моци от дузпа и Върджил Мисиджан материализираха превъзходството на разградчани след почивката, а Клаудиу Кешеру пропусна прекрасна възможности да вкара трети гол и да убие интригата пред реванша на 23 август.

През първата част "Лудогорец" контролираше топката и владееше по-продължително, но играчите на "Виктория" бяха добре подредени в отбрана и пресираха здраво. Това не позволи на домакините да създадат чисти положения в първата половина на полувремето.

В 21-ата минута се стигна до първата отлична възможност за гол. След скоростна атака топката достигна до Вандерсон вляво от вратата. Той финтира и опита да намери позиция за удар с десния крак, но се замота и топката му беше отнета.

Извън тази ситуация разградчани разчитаха основно на далечни удари, тъй като не успява да намерят празни пространства в половината на съперника.

Козмин Моци и Върджил Мисиджан приближиха разградчани към мечтаното второ влизане в групите на най-силния клубен турнир

Второто полувреме обаче започна перфектно за "Лудогорец". Джонатън Кафу нахлу в наказателното поле и беше фаулиран от Роман Хубник. Реферът Марк Клатенбърг отсъди дузпа и Козмин Моци не сбърка от бялата точка, за да изведе отбора си напред в 51-ата минута.

След гола "Лудогорец" пое пълен контрол върху мача и изчакваше шанса си за второ попадение. Голът не закъсня. В 64-ата минута прекрасен пас на Марселиньо хвана неподготвена чешката отбрана и изведе Мисиджан, който овладя добре и отблизо направи 2:0.

Мисиджан вкара втория гол в мача

Пет минути преди края на редовното време влезлия като резерва Кешеру можеше да довърши "Виктория" с трето попадение. Той получи блестящо центриране от левия фланг, но оставен сам на далечната греда, отправи много неточен удар с глава.

До края "Лудогорец" не позволи на чешкия шампион да стигне до ценен гол като гост и задържа страхотни позиции пред реванша в Пилзен.