"Барселона" спечели Суперкупата на Испания за 12-и път

"Барселона" спечели първи трофей през сезона

"Барселона" постигна убедителна победа срещу "Севиля" с 3:0 и спечели по категоричен начин Суперкупата на Испания с общ резултат 5:0. Каталунците до голяма степен си осигуриха трофея още след успеха с 2:0 в първата среща, а днес довършиха започнатото с три гола на "Камп ноу".

"Севиля" започна вихрено реванша и още до четвъртата минута създаде няколко шанса за гол. Още в третата минута Браво трябваше да спасява с една ръка изстрел на излезлия очи в очи с него Висам бен Йедер.

При първия от последвалите корнери играч на "Барселона" блокира силен удар отблизо на Пауло Гансо, а при втория изстрел с глава на Висенте Ибора се отби в напречната греда, след като и Браво отново се намеси решително.

В десетата минута устремът на гостите беше попарен. Лионел Меси изведе Арда Туран зад защитата и турският национал даде аванс в полза на домакините, пращайки топката с левия крак покрай вратаря Серхио Рико.

В 32-ата минута "Севиля" получи шанс да се върне в мача, след като главният съдия отсъдена дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Самюел Юмтити. Висенте Ибора обаче стреля слабо от бялата точка и вратарят Клаудио Браво парира удара му.

Арда беше героят на мача с две попадения

Две минути след почивката Туран реши изхода от реванша с второто си попадение. Серхио Рико изрита нескопосано топката напред, след което тя стигна до турския футболист и той технично прехвърли вратаря на "Севиля" с удар извън наказателното поле.

В 56-ата минута Меси оформи крайния резултат. Звездата на "Барселона" отбеляза с глава след перфектно центриране на новото попълнение Лука Дин.

"Барселона" спечели Суперкупата на Испания за пръв път от 2013 г. и вече има три трофея повече от втория по отличия в надпреварата - "Реал" (Мадрид).

"Севиля" загуби втори шанс за трофей през последните две седмици, след като отстъпи драматично срещу "Реал" (Мадрид) за Суперкупата на Европа с 2:3 след продължения.