"Левски" спечели контролата с "Локомотив" (София)

"Левски" спечели с 2:1 срещу "Локомотив" (София) в приятелска среща пред около 1000 зрители.

В двубоя имаше емоционални моменти, но футболът не беше на високо ниво. Победния гол вкара резервата Франсис Нар.

"Левски" поведе в петата минута, когато юношата Алекс Боримиров центрира от ъглов удар от дясно към далечната греда и Симон Сандберг вкара с глава. Сандберг, който в самото начало на мача падна лошо след борба за висока топка и удари главата си, напусна принудително в 14-ата минута, а малко по-късно на негово място влезе юношата Иван Калайджийски.

"Локомотив" направи 1:1 в 27-ата минута. След изпълнение на тъч от дясно Калайджийски беше прехвърлен и непокритият в наказателното поле Димитър Георгиев от втория опит преодоля Иван Чворович.

След почивката двата отбора опитаха да заиграят по-активно. Юношите Петър Иванов и Атанас Кабов от "Левски" пропуснаха след неточни изстрели от добри позиции. Домакините отвърнаха с няколко разбърквания в наказателното поле на съперника, но без опасен удар към Чворович.

При контраатака на "Локомотив" в 76-ата минута централният бранител на сините Александър Александров позволи да бъде изпреварен от Калоян Бонев. Защитникът задържа с ръце и повали откъсващия се в чиста позиция съперник и получи директен червен картон. "Левски" довърши мача с пълен състав, като на терена се завърна Сашо Александров.

В 83-ата минута Нар получи от Галин Иванов около десния ъгъл на наказателното поле и с хубав удар по диагонала вкара победния гол.