Младежите останаха осми на Евроволей 2016 след "липса на характер"

България имаше значително предимство на блокада, но това не помогна

© cev.lu

Българският национален отбор за младежи под 20 години завърши на осмо място на европейското първенство в Пловдив.

В последния си двубой в зала "Колодрума" младите национали на селекционера Владимир Николов загубиха от Сърбия с 1:3 (25:20, 23:25, 23:25, 21:25).

Българите изигра много добре първия гейм, в който почти не срещнаха затруднения. Те положиха добро начало на мача, но във втория гейм нещатна се промениха.

И двата отбора се гонеха както в резултата, но също и в неубедителната игра на начален удар. Все пак гостите бяха малко по-концентрирани в заключителните точки, когато поведоха с 22:18. Максимумът, до който българите успяха да стигнат, е да намалят изоставането на една точка, но това не беше достатъчно за успеха.

Сърбия имаше значително предимство и в края на третия гейм, когато водеше с пет точки при 22:16. Николай Манчев имаше голяма заслуга изоставането да бъде наваксано след силна серия от сервис, която доведе до седем поредни точки и аванс от 23:22. Но при последния си опит сгреши, а сърбите направиха решителен обрат с три поредни точки.

Владимир Николов остана недоволен от представянето на отбора в последните два мача

© cev.lu

Този развой на мача повлия негативно на цялостната мотивация на отбора и в четвъртия гейм националите се предадоха. Въпреки деветте точки на Радослав Парапунов, България не успя да се доближи до гостите нито веднъж.

"Не знам какво се случи. Нямам идея защо се сринахме така. В първите пет мача играхме много добър волейбол, но в последните два мача показахме липса на характер. Този отбор може много повече", заяви селекционерът Николов.

Най-резултатен за България с 24 точки, от които девет блока, беше Радослав Парапунов. Пламен Шекерджиев добави 16 точки. За състава на Сърбия диагоналът Борис Буша реализира 21 точки.

В 15.30 часа в зала "Колодрума" е двубоят за третото място на шампионата между Русия и Италия. Големият финал Полша-Украйна започва в 18.00 часа.