Станислав Драмов бе избран за най-добро либеро на европейското за младежи

Българинът бе награден от Валентин Помаков, член на журито на европейското първенство

© CEV

Станислав Драмов получи приза за най-добро либеро на провелото се в Пловдив и Варна европейско първенство по волейбол.

Драмов е продукт на школата на "Виктория волей" (Пловдив) и бе с основна заслуга за добрите изяви на своя тим.

Играчите на Владимир Николов редуваха силни със слаби мачове, но оставиха добри впечатления и в крайна сметка завършиха на осмо място в крайното класиране.

Шампион стана Полша, която във финала се наложи над голямата изненада на турнира Украйна с с 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12). Русия пък се поздрави с бронзовите медали, след като победи Италия също с 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:18).

За най-полезен състезател на турнира бе избран украинецът Плотницкий, който взе награда и за най-добър нападател.

За най-добър разпределител бе избран италианецът Рикардо Сбертоли, а най-добър диагонал стана Якуб Зиобровски от Полша. За най-добри центрове бяха обявени Алексей Кононов от Русия и Джанлука Галаси от Италия.