"Литекс" отстрани "Славия" и стигна 1/8-финалите за Купата на България

След слабия старт на сезона в Първа лига, тимът на Александър Тарханов изживя ранно разочарование и за купата

Новосформираният "Литекс" отстрани "Славия" в първия кръг на Купата на България. Отборът от Ловеч, който се състезава в Северозападната Трета лига, спечели с 2:0 и се класира за осминафиналите на турнира.

"Славия" стана третата елитна жертва в първия кръг след ЦСКА и "Берое", които бяха елиминирани съответно от столичните "Локомотив" и "Септември".

Тимът на Александър Тарханов изживя поредно разочарование от началото на сезона, след като започна лошо и в Първа лига, където записа пет загуби в първите седем кръга.

През първото полувреме мачът на градския стадион в Ловеч беше равностоен, а "Славия" създаде първите добри възможности за откриване на резултата.

В 26-та минута Иван Минчев стреля от воле след центриране на Сердер Сердеров, но вратарят на "Литекс" Диян Вълов спаси удара.

В 40-та минута Борислав Балджийски изведе Валери Домовчийски зад защитата, но Вълов направи още едно добро спасяване. Балджийски получи шанс за добавка и насочи топката във вратата, но Емил Грозев изби от голлинията

При ответната атака "Литекс"" пропуснаха най-добрия си шанс преди почивката. Кристиян Петков беше изведен сам срещу Антонис Сергиакис, но се подхлъзна и вратаря на "Славия" успя да изчисти.

След почивката мачът стана по-отворен. Първо Искрен Писаров отправи неточен удар, останал очи в очи със Сергиакис, а малко по-късно на отсрещната врата резервата Евгений Тюкалов стреля с глава, но защитник на "Литекс" изби пред голлинията.

В 59-та минута оранжевите откриха резултата. Резервата Денил Селимински получи прострелно центриране отляво и прати топката в мрежата с глава.

След гола "Славия" се хвърли напред в търсене на изравнителен гол. Играчите на "Литекс" обаче се справиха с опасностите пред Вълков, а при една контраатака Руслан Иванов намери с пета Писаров, който сложи точка на спора след изстрел с левия крак от границата на наказателното поле.

"Литекс" записа трети успех в турнира, след като в квалификационнните кръгове отстрани последователно "Чавдар" (Троян) с 3:0 и "Кариана" (Ерден) след дузпи. Оранжевите ще са единственият третодивизионен отбор в осминафиналите.