"Байерн" остана сам на върха в Германия

Ариен Робен се завърна след 200 дни лечение на контузия и вкара гол за "Байерн"

Шампионът "Байерн" (Мюнхен) спечели дербито на лидерите в Бундеслигата. Без да се налага да показва висш пилотаж футболистите на Карло Анчелоти се наложиха с 3:0 над "Херта" (Берлин), който също до момента нямаше загубена точка.

С този успех тимът от Мюнхен вече е еднолично начело в класирането след четири двубоя с пълен актив от 12 точки и с две точки аванс пред най-близкия си преследвач "Кьолн".

Франк Рибери направи силен мач за "Байерн" и откри резултата в 16-ата минута след два пропуска на Роберт Левандовски и Томас Мюлер в началото. Той комбинира отляво с Дейвид Алаба, след което реши да завърши сам. Преодоля няколко защитници и от 3-4 метра стреля по земя.

Дълго време домакините не успяваха да увеличат преднината си, въпреки че доминираха тотално на терена на "Алианц арена".

Все пак голът на успокоението дойде в 68-ата минута, когато дебютиралият за "Херта" полузащитник Алан сбърка пред наказателното поле и Тиаго Алкантара открадна топката. Испанецът не остави шансове на Руне Ярстейн.

Четири минути по-късно завърналият се на терена след 200 дни отсъствие Ариен Робен вкара в типичния си стил, за да оформи крайния резултат.

В същото време "Кьолн" нанесе четвърта поредна загуба на "Шалке". Кралскосините вкараха първия си гол през сезона чрез Клаас-Ян Хунтелаар, но облекчението продължи едва две минути. В 38-ата минута Юя Оасако изравни за "козлите".

Въпреки че "Шалке" потърси първата си победа през сезона, беше наказан в 77-ата минута от Антони Модест и беше на път да загуби и едната точка. Това окончателно стана факт в 83-ата минута, когато Симон Цолер реализира за 3:1.

"Вердер" също остана без спечелена точка от подобна позиция. Зелените, които уволниха треньора Виктор Скрипник в началото на седмица, поведоха с 1:0 с гол на Изет Хайрович в 12-ата минута срещу "Майнц", но гостите вкараха голове в 87-ата и 92-ата минути, за да спечелят с 2:1.