ПСЖ загуби преди мача с "Лудогорец"

Футболистите на ПСЖ спорят със съдията при отсъждането на дузпата и червения картон

Пари Сен Жермен" допусна втора загуба в първенството на Франция само дни преди двубоя с "Лудогорец" в Шампионската лига.

Шампионите паднаха с 0:2 от "Тулуза", след като останаха с десет души на терена.

Столичани допуснаха два гола през второто полувреме на Ян Бодижер и Джими Дурмас и вече са трети в класирането на Лига 1 с 13 точки от седе мача. "Тулуза" се изкачи на второ място с 14 точки, като изостава от "Ница" само по голова разлика. Лидерите гостуват на "Нанси" в неделя.

ПСЖ отново излезе без Хатем бен Арфа, който беше оставен извън групата за четвърти пореден път от треньора Унай Емери. Отборът игра нервно след изгонването на Серж Ориер в 46-ата минута.

Гостите от Париж започнаха мача предпазливо, но скоро вдигнаха скоростта и бяха близо до гола три пъти преди почивката.

Вратарят Албан Лафонт се справи с удар от близко разстоание на Единсон Кавани след 30 минути игра. След това Кавани получи чудесно центриране от Максуел, но Лафонт отново парира удара му с глава. В 44-ата минута удар на Ориер беше изчистен под гредата от защитника Кристофер Жулиен.

"Тулуза" беше по-добрият отбор в началото на второто полувреме и Бодижер реализира дузпа в 48-ата минута за нарушение на Ориер срещу Ола Тойвонен. Това доведе и до втори жълт картон.

Нападателят на ПСЖ Хавиер Пасторе влезе на мястото на бразилеца Лукас в 57-ата минута, но не повлия значително на играта.

Думас сложи точка на спора 11 минути преди края, когато вкара от близко разстояние след лош пас на Тиаго Мота.