Канада поведе на Европа във финала на Световната купа по хокей

Канада се наложи с 3:1 в първия мач от финалната серия

Канада победи сборния отбор на Европа с 3:1 в първия мач от финалната серия на Световната купа по хокей на лед.

Пред повече от 18 хиляди зрители в зала "Еър Канада" домакините стигнаха до успеха след попадения на Брад Маршан, Стивън Стамкос и Патрис Бержерон.

Канадците взеха солиден аванс още през първата третина, след като Маршан откри резултата след само три минути игра, а 11 минути по-късно Стамкос се разписа за 2:0.

Словакът Томаш Татар намали изоставането на Европа с гол в седмата минута на втората третина, но Бержерон сложи точка на спора в средата на последната част.

Вторият мач от финалната серия е в петък от 3.00 часа сутринта българско време. Играе се до две победи от три срещи.

Световната купа по хокей на лед се провежда за пръв път от 2004 г. и общо за трети в историята. Канада спечели предишното издание на надпреварата, а САЩ - първото през 1996 г.