След треньорската смяна "Локомотив" (ГО) стигна до първи успех

Треньорската смяна начело на "железничарите" даде ефект бързо

Локомотив" (Горна Оряховица) записа първата си победа през сезона, след като се наложи с 4:2 при гостуването си на "Монтана".

Двубоят бе дебют за новия треньор на "железничарите" Иван Колев, който през седмицата бе назначен на мястото на Ангел Червенков.

Ценният успех срещу прекия конкурент за оставане в елита отлепи "Локомотив" от дъното и го изравни по точки с днешния му съперник. С една по-малко има последният в подреждането "Нефтохимик".

Матиас Курьор вкара своя първи гол за "железничарите" в 21-ата минута, след като бе изведен зад защитата на домакините с дълъг пас от Игор Джоман. Вина за гола имаше и капитанът на домакините Иван Михов, който не реагира добре при 50-метровия пас.

Стивън Петков изравни с глава в 35-ата минута след центиране на Петър Атанасов от фаул. Юношата на "Левски" напусна терена веднага след попадението си, тъй като бе получил травма преди да се разпише.

Втората част започна с пропуск на Кифуети, след като Ивайло Василев спаси, но в 50-ата минута Курьор отново даде аванс на "Локомотив", възползвайки се от нова грешка в центъра на противниковата защита. Друго от новите попълнение на гостите - Рахави Кифуети, също вкара своя първи гол за клуба десет минути по-късно и така реши всичко в срещата.

В 71-вата "железничарите" стигнаха и до четвърто попадение, чийто автор бе влезлият като резерва Димо Атанасов. "Монтана" успя да вкара втори гол, дело на Данило Соуса осем минути преди края, но това не промени нищо на терена.