"Атлетико" (Мадрид) временно излезе начело в Испания

Антоан Гризман пропусна дузпа и вкара гол

Вратарят на "Валенсия" Диего Алвеш спаси две дузпи, но това се оказа крайно недостатъчно, за да може тимът му да избегне загубата с 0:2 като домакин на "Атлетико" (Мадрид).

Успехът изкачи столичния тим на върха в Ла Лига поне временно, тъй като "Реал" (Мадрид) и "Барселона" имат мачове по-късно днес.

Антоан Гризман в 63-ата и Кевин Гамейро в третата минута на добавеното време на мача се разписаха за победата на "дюшекчиите".

В 44-ата минута френският нападател можеше да открие резултата, но Диего Алвеш спаси от дузпа, отсъдена за нарушение на Нану срещу Кореа.

В 69-ата минута Марио Суарес фаулира Гризман в наказателното поле и "Атлетико" получи правото да изпълни нова дузпа. Този път Алвеш се справи с удара по земя на капитана Коке.

Гостите от Мадрид бяха по-добрият отбор през всичките 90 минути и логично стигнаха до четвъртата си победата в шампионата.

С нея "Атлетико" събра 15 точки и еднолично поведе в класирането пред втория "Реал" и третия "Севиля" с 14 точки и четвъртия "Барселона" с 13. За "Валенсия" загубата е пета от началото на първенството и тимът остава на незавидното 16-о място с шест точки.