Мачът на Димитров в Пекин е отложен за сряда, Мъри тръгна с победа

Очаква се българският тенисист да играе в сряда

Мачът на българския тенисист Григор Димитров със Стив Джонсън в Пекин беше отложен заради дъжд. Срещата трябваше да започне в 9.00 часа българско време днес, но е пренасочена за сряда.

Програмата на надпреварата беше променена, като единствено срещите на покрития централен корт вървяха по план. Там Рафаел Надал започна с лесна победа, а след това и Анди Мъри записа успех.

Шотландецът, който е водач в схемата, победи с 6:2, 7:5 Андреас Сепи. Мачът започна равностойно, като в четвъртия гейм Мъри поведе с 40:0 и беше близо до пробив. Италианецът се защити и изравни. След това обаче съперникът му влезе в серия и стигна до 6:2.

Във втория сет Сепи проби рано и поведе с 2:0. Много важен се оказа маратонският четвърти гейм, в който Мъри върна пробива. Последваха геймове, в които двамата печелеха бързо сервис-геймовете си. Крачка преди достигането до тайбрек олимпийският шампион проби за 7:5 и спечели мача.