"Левски" загуби контролата с "Галатасарай" на "Герена"

Сините имаха своите възможности, но не успяха да се възползват от тях

Левски" загуби с 0:2 приятелската си среща с "Галатасарай", която се игра на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

Головете за успеха на турския гранд вкараха Жозе Пескейра и Хамит Алтънтоп в двете полувремена, но сините също имаха своите възможности за гол, а един път уцелиха и гредата.

Двубоят бе генерална репетиция за играчите на Люпко Петрович преди двубоя им с ЦСКА след седмица.

Сините започнаха двубоя без голяма част от титулярните си футболисти, тъй като Александър Александров, Георги Костадинов и Димитър Пиргов са на лагер с националния отбор, а Петрович реши да остави на резервната скамейка Антонио Аниете, Божидар Краев, Франсис Нар и Бабатунде Адениджи.

Турският тим откри резултата при първата си опасна атака в 11-ата минута. Гостите комбинираха отлично в наказателното поле на сините, последва пас на Лукас Подолски към Жозе Пескейра и португалецът реализира без проблем, оставайки очи в очи с Боян Йоргачевич.

В 28-ата минута Пескейра изпълни пряк свободен удар, който профуча покрай дясната греда на Йоргачевич, а "Левски" отговори с шут на Хеан Деса в 31-ата минута, който Гьонен спаси. В 35-ата минута пред домакините се откри нова добра възможност, но Мехди Бурабия стреля над вратата от границата на наказателното поле.

Няколко минути преди почивката "Левски" пропиля най-добрата си възможност до момента, след като Бурабия изведе отлично Галин Иванов сам срещу вратаря, но последвалият изстрел бе отразен от стража на турците.

Десет минути след подновяването на играта Деса подаде с пета към Бурабия, който проби и нахлу в наказателното поле на "Галатасарай". Последва шут от малък ъгъл, който срещна дясната греда и топката излезе в аут.

Турският тим направи пропуск, след като Гьомус шутира в тялото на резервния страж на сините - Чворович. В 68-ата минута гостите все пак стигнаха до втори гол. Хамит Алтънтоп шутира, топката рикошира в крак на футболист в синьо и влетя за втори път в мрежата на "Левски".

До края сините не успяха да намерят противодействие на съперника си и резултатът се запази до последния съдийски сигнал.