Колебливият Надал отпадна в Шанхай и си даде срок за връщане на формата

Испанецът загуби от Виктор Троицки

Испанецът Рафаел Надал отпадна от турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай. Той отстъпи с 3:6, 6:7 (3) срещу Виктор Троицки в мач от втория кръг.

Носителят на 14 титли от Големия шлем изигра нов неубедителен мач и след 1.35 часа загуби.

След срещата Надал си даде срок, в който да върне формата си. "Имам два месеца и половина (до началото на новия сезон), за да стигна там, където искам да бъда", заяви той.

Както и в двубоя с Григор Димитров в Пекин преди седмица, началният удар отново се превърна в проблем за Надал.

Още в първия гейм се наложи той да спасява две възможности за пробив след 15:40, но се справи. До края на първия сет обаче той беше пробит два пъти и Троицки спечели с 6:3.

Във втория сет сърбинът продължи с добрата си игра. Резултатът вървеше равностойно, като сърбинът имаше мачбол при нов шанс за пробив в десетия гейм. Надал се спаси и срещата стигна до тайбрек.

В него испанецът направи ранен минипробив, но след това загуби четири поредни разигравания. Троицки спечели със 7:3 и взе мача, като направи 31 печеливши удара срещу 15 на съперника си.