"Реал" най-после победи и се изравни с "Атлетико" на върха

Столичани нямаха победа в три поредни шампионатни мачове

Реал" (Мадрид) сложи край на серията си от четири поредни равенства във всички турнири, след като победи "Бетис" като гост в мач от осмия кръг на Примера дивисион.

Столичани се наложиха с 6:1, като решиха всичко в срещата с четири гола още преди почивката, след което тя само се доиграваше и бе фиксиран крайният резултат. Попаденията за белите вкараха петима различни играчи, от които само Иско отбеляза два пъти.

С успеха си белите събраха 18 точки и се изравниха с лидера "Атлетико" (Мадрид), който има по-добра голова разлика след днешния си разгром със 7:1 над "Гранада".

Мачът започна ударно за играчите на Зинедин Зидан и още в четвъртата минута те откриха резултата. Тони Кроос центрира от фаул, а Рафаел Варан се пребори за високата топка и я прати в обратния ъгъл. Натискът на белите продължи и пропуски направиха Кристиан Роналдо и Гарет Бейл, който стреля с глава след плонж и уцели страничния стълб.

В 31-ата минута Кроос отне топката и подаде към свободния Карим Бензема, който насочи по земя към близкия ъгъл, удвоявайки резултата. Осем минути по-късно и Марсело записа името си сред голмайссторите, след като се възползва от рикошет, въпреки че останаха съмнения за засада. В последната минута на първата част гостите напълно убиха интригата, след като Иско завърши хубава контра на своя тим.

Домакините започнаха с натиск втората част и десет минути след подновяването на играта Алваро Сехудо намали резултата, след като се възползва от грешка на Пепе. Устремът на "Бетис" обаче бе прекършен само седем минути по-късно, когато Иско вкара втория си гол след центриране на Роналдо.

Самият португалец също успя да се разпише за 6:1 десет минути преди края. Той получи топката от резервата Алваро Мората, напредна в наказателното поле и я прати неспасяемо в мрежата. До края повече голове не паднаха и двубоят завърши в тренировъчно темпо.