"Локомотив" (Горна Оряховица) спечели "железничарския" сблъсък в Първа лига

Локомотив" (Горна Оряховица) спечели "железничарския" сблъсък с пловдивския си съименник и се наложи с 2:1 у дома в последния мач от 10-ия кръг на Първа лига.

Успехът бе втори пореден за тима и след него той излезе на 12-о място в класирането с актив от осем точки. "Смърфовете" пък остават на девета позиция с 12 точки.

Мачът започна с натиск за домакините и още в петата минута Цветан Генков пробва късмета си, но ударът му с глава бе избит от Илко Пиргов в корнер. Малко по-късно Рахави Кифуети също пробва рефлекса на стража на "смърфовете", но ударът му бе слаб, за да го затрудни.

В 19-ата минута Матиас Курьор откри резултата, след като центрира от пряк свободен удар, но никой не игра с топката и тя влетя в мрежата. В 24-ата минута Дани Кики центрира към дебютанта за тима Павел Виданов, който стреля с глава, но Банков се намеси отлично и запази аванса на отбора си.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за домакините и Рахави Кифуети се възползва от центриране от корнер, матирайки с диагонален изстрел Пиргов за втори път. Пет минути по-късно Кирил Котев изведе перфектно Мартин Камбуров, а голмайсторът с лекота върна тима си в мача.

До края обаче до нови голове не се стигна и така домакините от Горна Опяховица се поздравиха с крайния успех.