Сестри Стоеви отпаднаха от силния турнир в Дания

Българките загубиха в два гейма срещу Кришинда Махесвари и Грейша Поли от Индонезия

© БОК

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха в четвъртфиналите от суперсериите в Одензе, Дания. Водещата българска двойка загуби с 20:22, 15:21 срещу индонезийките Кришинда Махесвари и Грейша Поли.

Сестри Стоеви започнаха силно и поведоха с 6:3, но с две серии от съответно четири и три точки съперничките обърнаха развоя на гейма.

Българките отговориха в заключителната част на гейма и изравниха за 16:16 след три поредни спечелени разигравания. В края индонезийките съумяха да стигнат до 22:20.

Във втория гейм резултатът беше равен при 5:5, но Махесвари и Поли дръпнаха с две-три точки. След 12:10 те направиха пет поредни успешни разигравания и това се оказа решаващо.

Преди седмица Стоеви играха във финала на турнира в Холандия, но загубиха с 21:17, 17:21, 16:21 от австралийките Сетаня Мапаса и Гроня Самървил.