Отборите на Салпаров и Алексиев са на полуфинал в световното клубно първенство

"Зенит" стигна финалната четворка след победа над шампиона на Азия

© fivb.org

Зенит" с Теодор Салпаров и "Боливар" с Тодор Алексиев се класираха за полуфиналите на световното клубно първенство в Бразилия.

Европейският шампион стигна финалната четворка след убедителна победа над азиатския първенец "Тайчун банк" с 3:0 (25:22, 25:16, 25:17).

Салпаров беше в групата на руския тим, но не взе участие в двубоя, който беше директен сблъсък за второто място в група А. "Зенит" спечели втора победа от три мача и събра шест точки.

Миналогодишният шампион в турнира "Сада крузейро" зае първата позиция с максимален актив от девет точки. "Тайчун банк" завърши трети с три точки, а египетският "Ел Геиш" остана последен с един спечелен гейм.

В група В "Боливар" победи домакина на турнира "Минас" с 3:1 (18:25, 25:19, 25:19, 25:22). Доскорошният капитан на България Тодор Алексиев изигра цял мач и отбеляза 11 точки за успеха, който осигури второто място на аржентинския тим.

Италианският "Тренто" спечели групата с три победи от три мача, след като в последния кръг на груповата фаза надигра миналогодишния финалист УПСН (Сан Хуан) с 3:0 (26:24, 25:19, 25:23).

Българският национал Николай Учиков беше най-резултатен в двубоя с 13 точки, но това не помогна на неговия отбор да продължи напред. УПСН завърши трети в групата с три точки, а "Минас" остана последен без точка и един спечелен гейм.

Тази вече в 20,00 ч. българско време "Зенит" ще срещне "Тренто" в първия полуфинал. Три часа по-късно започва двубоят между "Боливар" и шампиона "Сада крузейро".