"Черно море" спря възхода на "Ботев" и излезе четвърти

"Черно море" спечели с 3:2 на терена в кв. "Коматево"

Черно море" спря възхода на "Ботев" (Пловдив) след победа с 3:2 като гост.

Варненци взеха аванс от три гола преди почивката, успяха с доста усилия да го удържат през второто полувреме и прекъснаха серията на съперника от четири поредни мача без загуба.

Тимът на Георги Иванов-Гонзо постигна трета поредна победа в Първа лига и се изкачи на четвърто място в класирането.

Варненци събраха 20 точки, като изостават с една от ЦСКА, с две от "Лудогорец" и с четири от лидера "Левски". "Ботев" е шести със 17 точки.

"Черно море" откри резултата на терена в "Коматево" само след три минути игра. Александър Цветков проби и подаде вдясно към Ондрей Сукуп, който центрира от крилото. Иван Коконов се пласира отлично на близката греда и с глава насочи топката във вратата.

"Канарчетата" реагираха и в шестата минута Иван Стоянов получи пас отляво и отправи удар по диагонала, но вратарят Коварж изби в корнер.

Две минути по-късно при бърза контраатака на гостите Бакари нахлу в наказателно поле и стреля, но топката се отби в страничната греда.

Мачът продължи с атаки към двете врати. Тодор Неделев и Иван Стоянов организираха добро нападение за "Ботев", което завърши с удар от точката на дузпата на Жоао Пауло, но Коварж отново беше на мястото си. Последва изстрел на Стоянов и ново спасяване на вратаря на "Черно море".

Тимът на Георги Иванов вече е четвърти

В 30-ата минута варненци нанесоха втори удар. Даниел Георгиев се възползва от грешка на Кристиан Димитров, напредна с топката, изпревари Серкан Юсеин и със силен удар по диагонала прати топката в горния десен ъгъл на Георги Георгиев.

Минута по-късно Коконов излезе на чиста позиция, но стреля неточно, а на отсрещната врата Жоао Паоло пропусна изгодна възможност.

В 42-ата минута "Черно море" стигна до трети гол. Уго Секо направи страхотен пробив през центъра на отбраната на "Ботев" и технично с външен фалц преодоля Георгиев.

Домакините са хвърлиха в атака през втората част. В 62-ата минута Серкан Юсейн намали резултата след индивидуален пробив, а само осем по-късно резултатът стана 2:3. Защитникът Радослав Терзиев вкара с глава след центриране на Тодор Неделев.

"Ботев" продължи да натиска в оставащите минути, но така и не намери път към вратата на "Черно море" за трети път.