Домовчийски вкара два за успеха на "Славия" срещу "Пирин"

Домовчийски вкара дебютните си попадения за белите

Славия" не записа победа с 3:1 над "Пирин" у дома в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

В герой за белите се превърна Валери Домовчийски, който вкара два гола, а още един добави и Сердер Сердеров. Почетното попадение за "орлетата" реализира Даниел Младенов, който бележи за пети път от началото на сезона.

След успеха столичани остават на 10-о място в класирането с 13 точки, докато благоевградчани са седми със същия точков актив, но и по-добри показатели. Между двата тима са още "Берое" и "Локомотив" (Пловдив).

Двубоят започна с натиск за домакините и още в 10-ата минута Николай Димитров изпълни чудесно пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда. Три минути по-късно "орлетата" също бяха близо до гола, но Даниел Младенов не успя да се възползва от груба грешка на Омар Абуд.

Второто полувреме стартира с натиск на играчите на Александър Тарханов. В 54-ата минута Николай Димитров опита късмета си от разстояние, но шутът му излезе в аут. Логичното се случи в 59-ата минута, когато след центриране на Иван Минчев Домовчийски вкара първия си гол с екипа на "Славия".

В 63-ата минута Иван Минчев проби отляво и намери на празна врата Домовчийски, който нямаше как да пропусне. В 72-ата минута резервата Георги Йомов асистира чудесно на Сердер Сердеров, който заби четвъртия си гол в първенството.

Пет минути по-късно Даниел Младенов матира Георги Петков и намали за квоя тим. В последните секунди Йомов бе близо до гол във вратата на Костов, но бранителите в зелено се намесиха добре.