"Ливърпул" се справи с "Тотнъм" и е на четвъртфинал за Купата на лигата

Даниел Стъридж вкара двата гола за червените

Ливърпул" победи с 2:1 "Тотнъм" и достигна четвъртфиналите за Купата на лигата в Англия. Червените постигнаха успеха на "Анфийлд" с головете на Даниел Стъридж.

Лондончани играха силно в последните минути, но стигнаха само до един гол. Отбеляза го Янсен от дузпа в 76-ата минута.

В следващата фаза на надпреварата премина и "Арсенал". Воденият от Арсен Венгер състав се наложи с 2:0 срещу "Рединг" с головете на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

"Ливърпул" владееше по-малко топката, но създаде повече положения. Ключова заслуга за резултата имаше вратарят на "шпорите" Михаел Ворм, спасил няколко опасни удара.

Червените поведоха в деветата минута. Тогава Груич се възползва от грешка в защитата на съперника и прати топката към вратата. След рикошет тя промени пътя си, а Стъридж изпревари Ворм и вкара.

Домакините имаха повече атаки, но не успяха да увеличат преднината си до почивката. В началото на втората част Стъридж изпусна добро положение. В 64-ата минута той беше изведен срещу вратаря на "Тотнъм" и вкара за 2:0.

Лондончани успяха да намалят десетина минути по-късно с гола от дузпа на Янсен. В 81-ата Стъридж стреля много технично, Ворм съумя да докосне топката и тя срещна гредата.

Коментари (15)
  1. 1 Профил на chicago514
    Рейтинг: 2196 Неутрално

Динамичен мач с добри шансове за гол и пред двата отбора,вратарите се справиха чудесно.Повече работа имаше за Мишел Ворм.

2. 2 Профил на yavor_
    yavor_
    Рейтинг: 381 Неутрално

Не вярвах, че Ливърпул имат потенциал да станат шампиони, но предвид това, което демонстрират напоследък и днешният мач с Тотнъм (вярно, беше "незначителен" с много млади играчи) ми даде шанс да бъда оптимист, та... успех !

3. 3 Профил на mahjongg
    mahjongg
    Рейтинг: 434 Неутрално

Какво стана по средата на 1-то полувреме?

4. 4 Профил на plamen12345678
    plamen12345678
    Рейтинг: 221 Неутрално

До коментар [#2] от "yavor_":

Дано тази година да станат.Изгубиха белепо титлата през 2014.Но за да станат шампиони трябва да не губят мачове като мача с Бърнли.

5. 5 Профил на С С К
    С С К
    Рейтинг: 1053 Неутрално

Черен ден за скромната мишка.
    Траур
    Заслужена победа за Ливърпул.

По-добре да си здрав и богат,отколкото беден и болен.
  6. 6 Профил на Ashiata Shiemash
    Ashiata Shiemash
    Рейтинг: 1506 Неутрално

До коментар [#5] от "С С К":

Ха ха, виждам че все още постоянно си мислиш за мен и пак ще ти кажа, че не е реципрочно. Колко жалък трябва да е живота ти за да пуснеш такъв коментар. Предполагам е от възрастта, като улегнеш и поразбереш нещо от живота тогава пак се опитвай да търсиш дискусия. Засега с пошлите си подмятания само затвърждаваш вече отдавна изграденото ми мнение за твоята незначителна особа.

За мача, поразиграха се днес младите играчи, но ние имаме по-важна работа от така наречената "мики маус къп". Чакат ни мачове в шампионската лига.

7. 7 Профил на yavor_
    yavor_

До коментар [#4] от "plamen12345678":

Абсолютно така е, титлите се печелят най-вече срещу малките отбори.... Но истината е, че всички губят точки (справка Арсенал през уикенда), така че.. Ливърпул като отбор и като игра на този етап определено имат шанс. Естествено, има още 30 мача.. ще има контузии, спадове, върхове...

8. 8 Профил на ь
    ь
    Рейтинг: 1173 Неутрално

Много приятен мач! Никаква скука през цялото време... поне от момента в който започна излъчването

простотията ходи по хората, затова обичам животните ...Цъкам само "+" ... но не на всеки!
  9. 9 Профил на stenlyaka
    stenlyaka
    Рейтинг: 1145 Неутрално

Всеки отбор , воден от Клопп , има шанс за титла .
    ....същото важи и за Мориню, Пеп и Конте .
    Картофите и Арсенал пък имат добре сработени отбори .
    Този сезон ще е уникален !

10. 10 Профил на alieng
    alieng

заби нещо картината първото полувреме, добре че го оправиха да гледаме второто.

11. 11 Профил на Митев
    Рейтинг: 2057 Неутрално

До коментар [#6] от "Modestmouse":

Много си обидчив, колега! Успокой топката, и не вади такива произволни изводи за живота на другия, защото и ти си бил на неговото място с поведение като неговото!... Та по тая логика излиза, че и твоя живот е някакъв такъв жалък и нещастен!...

12. 12 Профил на forum_terrorist
    forum_terrorist
    Рейтинг: 541 Неутрално

Виж другите мачове на Бърнли - въобще не са бушон и лично аз си мисля, че ще бъдат изненадата тази година. Та, Пул имат голям шанс за титлата с тази игра! Дано! Слад 2014 са ми много симпатични, а сега и с Клоп направо им станах фен!

You can fool some people sometimes, But you can't fool all the people all the time!
  13. 13 Профил на Присмехулник
    Присмехулник
    Рейтинг: 560 Неутрално

Много приятен мач за гледане, който показа, че бъдещето за Ливърпул е светло. Лично аз си заплюх Ежария, който ми направи приятно впечатление, а Стъридж и Ориги отново показаха, че са супер тандем. Реално всички играчи бяха на много добро ниво. Интересно бе да се наблюдава видимата разлика във вторите отбори на Ливърпул и Тотнъм. Шпорите също имат приятен втори състав, но реално можеха да си тръгнат с доста голяма загуба от Анфийлд. Опциите в атака на Клоп са нещо различно - Фирмино, Коутиньо, Мане, Стъридж, Ориги, Ингс...както преди време Стиви Джи беше препоръчал на защититниците, които си мислеха, че могат да спрат Суарез и Стъридж с игра - all the best!

Hang on tightly, let go lightly
  14. 14 Профил на Ashiata Shiemash

До коментар [#11] от "Митев":

При положение, че не си запознат с предните ми размени на коментари с въпросния индивид, по-добре не давай мнение.