"Ботев" допълни 1/4-финалите за купата след разгром над "Нефтохимик"

© Архив, LAP.bg

Ботев" е последният четвъртфиналист за Купата на България.

Пловдивчани постигнаха убедителна победа с 3:0 срещу "Нефтохимик" и се присъединиха към градския съперник "Локомотив", "Лудогорец", "Черно море", "Дунав", "Верея", "Пирин" и "Литекс".

"Ботев" категорично надигра бургаския тим, отбеляза три гола още преди да е изминал половин час от двубоя и можеше да постигне дори по-разгромен успех.

Пловдивчаните бяха близо до откриване на резултата още в третата минута. Иван Стоянов проби отляво и комбинира с Жоао Пауло, който обаче не успя да уцели добре топката и я изпрати много встрани от вратата.

Пет минути по-късно обаче домакините поведоха. Тодор Неделев центрира след късо изпълнение на корнер, а Радослав Терзиев беше забравен сам на далечната греда. Първият му удар беше спасен от Стоян Колев, но топката се върна в Терзиев и от втория опит той нямаше как да сбърка на метър от голлинията.

В 24-ата минута "Ботев" увеличи аванса си. Иван Стоянов пусна отличен извеждащ пас към Омар Косоко, който се пребори с противников бранител и хитро върна с пета назад към Жоао Пауло. Останал очи в очи със Стоян Колев, бразилецът спокойно насочи топката покрай вратаря на "Нефтохимик".

В 28-ата минута съставът, воден от Николай Киров, сложи точка на спора с трети гол. Неделев изведе Пауло зад защитата, бразилецът напредна до вратарското поле и поднесе топката на Стоянов, който не сгреши отблизо - 3:0.

"Ботев" продължи да доминира след почивката и само добрите намеси на ветерана Стоян Колев предотвратиха четвърти гол. В 54-ата минута вратарят на "Нефтохимик" спаси изстрел на Даниел Кутев, минута по-късно отрази диагонален шут на Пауло, а в 57-ата минута отрази и дузпа, изпълнена от Стенио.

В 65-ата минута Косоко направи поредни фрапантен пропуск пред Стоян Колев. Този път вратарят сбърка и се размина с топката, но нападателят на "Ботев" не успя да уцели опразнената врата от малък ъгъл.

В заключителните минути пловдивчани намалиха темпото и "Нефтохимик" успя да изнесе играта в по-предни позиции, но без да създаде реална възможност за гол.