Кербер и Цибулкова ще спорят за титлата във финалите на WTA

Кербер не даде шансове на миналогодишната шампионка Агниешка Радванска

Световната номер 1 Анжелик Кербер и дебютантката Доминика Цибулкова ще спорят за титлата от финалите на WTA в Сингапур.

Германката не остави никакви шансове на поставената под номер 2 и миналогодишна шампионка в турнира Агниешка Радванска, а тенисистката от Словакия направи обрат срещу рускинята Светлана Кузнецова.

Кербер даде само три гейма на съперничката си - 6:2, 6:1, докато Цибулкова успя да се възстанови след тежко загубен първи сет и спечели с 1:6, 7:6 (2), 6:4.

Двубоят между Кербер и Радванска продължи само 75 минути. Германката сервираше много по-стабилно и даде само две възможности за пробив на съперничката.

Полякинята се възползва и от двете, но в същото време световната номер 1 направи седем пробива от 13 възможности. С този успех Кербер изравни победите в директните мачове с Радванска - 6:6. Тя продължава да е единствената тенисистка без загуба в Сингапур - четири победи от четири срещи.

Цибулкова стигна до мача за титлата още при дебютното си участие във финалите на WTA

Далеч по-интригуващ и оспорван беше полуфиналът между Цибулкова и майсторката на тежките трисетови битки Кузнецова. Срещата продължи 2 часа и 28 минути, като премина през 14 пробива и много драматични моменти.

Цибулкова, която прави дебют във финалите на WTA, записа шеста поредна победа срещу рускинята, въпреки че не започна никак добре мача.

Кузнецова реализира пробив в третия гейм, малко след това стигна до втори и за около половин час спечели първия сет, в който не даде на съперничката нито една брейк точка.

Кузнецова не успя да спечели още една изтощителна битка и допусна шеста загуба срещу Цибулкова

Във втората част двете си размениха по три пробива, преди да стигнат до тайбрек. В него словачката поведе с 4:2 при смяната на полетата, след което взе следващите три точки и прати мача в решаващ трети сет.

Цибулкова се възползва от инерцията, за да пробие за 2:0 на старта на сета. Кузнецова го върна, а ситуацията се повтори още веднъж, преди световната номер 8 да стигне до трети пробив и този път да успее да го задържи.

Цибулкова и Кербер ще се срещнат за втори път в Сингапур, след като бяха заедно и в предварителните групи. Тогава германката спечели със 7:6 (5), 2:6, 6:3. Това е единственият мач в турнира, в който световната номер 1 загуби сет.