Ферарио Спасов дебютира с победа начело на "Берое"

Ферарио Спасов върна "Берое" към победите

Берое" прекъсна серията от четири поредни загуби и пет последователни срещи без победа в Първа лига.

В дебюта на новия си старши треньор Ферарио Спасов тимът от Стара Загора измъкна труден успех с 2:1 срещу последния "Монтана" у дома.

Атанас Зехиров даде аванс на домакините в средата на първата част, доскорошният играч на "Берое" Стивън Петков изравни в началото на второто полувреме, но четвърт час преди края Жуниор Мапуку за пореден път се превърна в герой за своя тим.

Старозагорци спечелиха първа победа от 12 септември насам и събраха 16 точки, които им отреждат осмата позиция в класирането. "Монтана" допусна девета загуба от 12 мача и остава на дъното с едва пет точки, на три от предпоследния "Нефтохимик".

Двубоят на стадион "Берое" започна и премина в бавно темпо и неособено привлекателна игра. Домакините очаквано бяха по-активни и още до 15-ата минута създадоха три чудесни възможности да открият резултата.

"Берое" сложи край на серията от четири поредни загуби

В първата ситуация рикошет в тялото на Бамба спаси гостите след изстрел на Зехиров. В 13-ата минута минута Радослав Кирилов овладя дълго извеждащо подаване, след което финтира Бамба и си отвори позиция за удар. Точно тогава обаче той се подхлъзна и не успя да нанесе добър удар.

Две минути и Мапуку беше близо до гола, след като засече центриране от корнер на Неманя Милисавлевич. Напречната греда обаче спря изстрела на голмайстора на "Берое".

В 27-ата минута домакините най-накрая поведоха благодарение на чудесно изпълнение от пряк свободен удар на Зехиров. До почивката пред Мапуку се откриха две изгодни ситуации да удвои аванс на своя тим, но конгоанецът не се възползва.

Само седем минути след почивката влезлият като резерва Стивън Петков наказа пропуските на "Берое" и изравни резултата. Шоко и Сергей Георгиев организираха отлична атака, след което Георгиев напредна по дясното крило и центрира във вратарското поле. Петков засече, а топката се отклони във Венцислав Василев и влетя в мрежата.

След гола нападателят на "Монтана" показа тениска с надпис "А бе, къде е Сашко?", визирайки доскорошния треньор на "Берое" Александър Димитров.

Домакините обаче успя да си върнат преднината в 73-ата минута, когато Мапуку най-после сложи край на серията си от пропуски пред вратата на Христо Иванов. Конгоанецът получи подаване от резервата Александър Василев, премина през центъра на отбраната и технично прати топката покрай Иванов.