Тийм спечели срещу Монфис в сблъсъка на дебютантите в Лондон

Младият австриец се поздрави с дебютна победа в английската столица

Доминик Тийм запази шансовете си за класиране във финалната четворка на заключителния турнир на АТП в Лондон, след като победи Гаел Монфис в три сета.

Младият австриец се наложи с 6:3, 1:6, 6:4 за час и половина игра и така спечели първия си успех на този турнир срещу другия дебютант в него.

Така Тийм вече има победа и загуба в актива си, докато французинът записа второ поражение. По-късно тази вечер в другия мач от групата Новак Джокович ще играе с Милош Раонич.

Днес двамата съперници играха на приливи и отливи, а играта им бе изпълнена с грешки - непредизвиканите на Тийм бяха 19, докато Монфис завърши с 22, към които добави и пет двойни. Именно те костваха на французина успеха, тъй като печелившите му удари бяха значително повече от тези на австриеца - 30 срещу 20.

Срещата започна с размяна на геймове до 3:2 в полза на Тийм, когато младокът се възползва от първата си възможност за пробив, за да поведе с 4:2. До края на сета австриецът не даде точка на съперника си при свой сервис и го затвори при 6:3.

Във втората част ролите се размениха и Монфис спечели първите четири гейма с безупречна игра, докато Тийм направи серия от непредизвикани грешки. Австриецът успя да върне един пробив, но веднага след това загуби подаването си и отново изостана сериозно. При свой сервис французинът нямаше особени проблеми и изравни резултата.

Третият и решаващ сет бе най-оспорван и в него двамата тенисисти си размениха по четири сервис гейма. В осмия гейм Тийм имаше три възможности за пробив, но не успя да ги реализира, след което поведе с 5:4. Монфис се провали напълно при свой сервис и направи цели три двойни грешки, които доведоха до успех за младия австриец.