САЩ закъсаха в световните квалификации след тежка загуба от Коста Рика

Футболистите на САЩ са озоваха в тежка ситуация в световните квалификации, след като претърпя тежко поражение с 0:4 при гостуването на Коста Рика.

Американците допуснаха втора загуба от два мача и заемат последното място в зона КОНКАКАФ с голова разлика 1:6.

Tимът на Юрген Клинсман се надяваше на положителен резултат след поражението от Мексико (1:2) преди четири дни, но вместо това си усложни задачата за класиране на мондиала в Русия.

САЩ и Коста Рика изиграха равностойно първо полувреме, но две минути преди почивката Йохан Венегас изведе домакините напред. Той беше изпуснат на близката греда след центриране на Кристиан Боланос от левия фланг и отбеляза с глава.

През втората част американците играха кошмарно, а костариканците с лекота отбелязаха още три попадения. В 68-ата минута Боланос направи 2:0 при сходна ситуация с първия гол.

Браян Руис достави отлично центрира с външен фалц от дясното крило, а Боланос беше изпуснат на близката греда и вкара с глава, въпреки намесата на вратаря Брад Гузан. Крилото на "Ванкувър уайткепс" реализира четвъртото си попадение от началото на квалификациите.

Американците допусна гол в края на първата част, след което изиграха кошмарно второ полувреме

В 74-ата минута Джоел Кембъл покачи на 3:0 само осем минути след като появата си в игра. Капитанът Майкъл Брадли направи абсурдна грешка и подари топката на Кембъл, за когото след това не беше проблем да преодолее Гузан, останал очи в очи с него.

Четири минути по-късно нападателят на "Арсенал", който играе под наем в "Спортинг" (Лисабон), довърши американците с четвърто попадение. Той беше изпуснат от защитниците на съперника след далечно подаване, овладя отлично и спокойно прати топката покрай Гузан.

Коста Рика записа втора победа от два мача и остана единственият отбор със стопроцентов актив в зона КОНКАКАФ. Мексико и Панама разделят второто място с по четири точки, след като направиха нулево равенство помежду си тази нощ.

Хондурас заема четвъртата позиция с три точки след успех с 3:1 над Тринидад и Тобаго. Тринидатците записаха втора загуба от два мача, но са пети заради по-добра голова разлика от САЩ.

Първите три отбора в крайното класиране на зона КОНКАКАФ получават директни квоти за световното първенство, докато заелият четвъртото място ще играе бараж с отбор от Азия.