"Нефтохимик" и "Локомотив" (ГО) не излъчиха победител в сблъсъка на дъното

"Шейховете" бяха по-активни през целия мач, но така и не успяха да материализират превъзходството си

Нефтохимик" и "Локомотив" (Горна Оряховица) не успяха да излъчат победител в сблъсъка от дъното на таблицата в Първа лига.

Двата тима завършиха 1:1 в Бургас в двубой от 14-ия кръг, но резултатът едва ли устройва, който и да е от тях.

Двата тима заемат 12-о и 13-о място в подреждането с равен актив от по 12 точки. "Славия" има една повече и е извън зоната на изпадащите, докато "Монтана" е на дъното с 8.

Срещата започна с домакински натиск, но доведе само до няколко неточни изстрела. Въпреки по-активната игра на "шейховете" през първите 15 минути, капитанът на гостите Атанас Фиданин изненада съперника в 19-ата минута. Той вкара великолепен гол, дошъл след самостоятелен пробив, започнал от центъра на терена.

В 31-ата минута Мартин Кавдански пропусна да вкара втори гол в мрежата на "Нефтохимик", след като остана сам срещу вратаря, но не успя да овладее добре топката.

Второтото полувреме стартира с натиск за играчите на Христо Янев, като в 55-ата минута Костадин Хазуров получи възможност да изравни, но шутът ми бе твърде слаб, за да затрудни Николай Банков. В 68-ата минута реферът Ивайло Стоянов отсъди засада и отмени попадение на "шейховете".

Четири минути по-късно млезлият като резерва Станислав Маламов с първото си докосване наказа грешка в отбраната на "железничарите" и направи резултата 1:1. До края двата тима не успяха да създадат нищо опасно и така трябваше да си поделят точките.