"Байерн" взе трудна победа срещу "Байер" (Леверкузен)

Адмир Мехмеди се бори за топката с Хави Мартинес от "Байерн"

Байерн" (Мюнхен) се върна към победите след минисерията от две поредни загуби, но въпреки успеха с 2:1 като домакин на "Байер" (Леверкузен) отново не беше убедителен.

Германският шампион възстанови разликата от три точки зад лидера "Лайпциг", докато новият трети в класирането е "Айнтрахт" (Франкфурт).

Тиаго Алкантара и Матс Хумелс вкараха головете за баварците. Тиаго откри резултата в 30-ата минута, след като отбитата от вратаря на гостите Бернд Лено се върна при него и той реализира с глава.

Само пет минути по-късно Хакан Чалханоглу върна равенството. Той направи чудесно двойно подаване с Юлиян Бранд и се оказа очи в очи с Нойер. Стреля над вратаря и вкара в горния му ляв ъгъл.

Дълго време "Байерн" доминираше на терена, но не успяваше да стигне до добри положения. Роберт Левандовски, който няма гол срещу "Байер" с екипа на мюнхенци и Томас Мюлер, който няма гол от началото на сезона в Бундеслигата, въобще не успяха да притеснят Лено.

Победното попадение падна в 56-ата минута след корнер. Центрирането попадна на главата на Хумелс и той вкара първия си гол в първенството с екипа на шампионите.

Гостите от Леверкузен натиснаха в последните 15 минути, а при една атака Кевин Фоланд прехвърли Нойер и се опита да добави с глава. Хави Мартинес го гонеше и в последния момент игра с ръка, но това не беше видяно от съдиите.

По-рано днес "Айнтрахт" победи с 2:1 "Борусия" (Дортмунд) и се изкачи на трето място с 24 точки - три по-малко от "Байерн" и шест по-малко от "Лайпциг".

Саболч Хусти и Харис Сеферович бяха точни за червено-черните, докато Пиер-Емерик Обамеянг изравни временно в мача за гостите от Дортмунд и отбеляза 13-ото си попадение за сезона.

Унгарецът Хусти откри резултата в първата минута на второто полувреме, след като засече подаване на Тимъти Чандлър. В 77-ата Обамеянг изравни, а Хусти асистира на Сеферович, който се освободи от Матиас Гинтер и с левия клак прати топката в мрежата две минути по-късно.

Северното дерби между "Хамбургер" и "Вердер" (Бремен) завърши 2:2, като домакините остават последни без победа в 12 мача само с четири точки. Вердер е на 16-о място с осем.

Домакините вкараха в третата минута чрез Михаел Грегорич, а пак с негов гол в 28-ата минута стана 2:1. Крилото Фин Бартелс в 14-ата минута изравни за 1:1, а националът Серж Гнабри в 45-ата минута оформи крайното 2:2.