"Славия" остана в зоната на изпадащите след равенство с "Берое"

Двата тима изиграха скучен мач с необичаен начален час

© Архив, LAP.bg

Берое" и "Славия" завършиха 1:1 в Стара Загора в мач от 15-и кръг на Първа лига.

Домакините бяха по-активни през целия двубой и успяха да поведат след почивката чрез Венци Василев, но белите все пак успяха да стигнат до равенството с гол на Иван Минчев десет минути преди края.

След подялбата на точките зелените заемат осмо място в класирането с 18 точки, докато "Славия" е първият отбор в зоната на изпадащите с 14 точки.

Двубоят започна имаше необичайно ранен начален час - 12.30, и влезе в историята под №100 между двата отбора в елита. Срещата бе първата от петте, в които воденият от Владимир Иванов столичен тим трябва да спечели девет точки, за да запази той поста. Този ултиматум му бе поставен от собственика на клуба Венцислав Стефанов.

Първото полувреме не предложи нищо интересно на зрителите, като домакините бяха по-активни, но така и не стигнаха до нещо сериозно пред противниковата врата.

През второто полувреме играта се раздвижи и "Берое" успя да поведе в резултата. В 57-ата минута защитникът Венци Василев откри резултата, след като засече центриране от фаул, при което вратарят на белите Георги Петков не се намеси добре.

"Славия" стигна до изравняване с малко късмет в 79-ата минута. Резервата Иван Минчев стреля от дистанция, а топката рикошира в защитник на домакините и хвана неподготвен Благой Макенджиев.