"Арсенал" се върна към победите с успех срещу "Борнмут"

"Топчиите" се задържаха в подножието на върха

След три поредни равенства във всички турнири "Арсенал" се върна към победите и стигна до домакински успех с 3:1 срещу "Борнмут".

Алексис Санчес вкара две попадения, а Тио Уолкът добави едно за победата, докато точен за гостите бе Калъм Уилсън от дузпа.

Със спечелените три точки "артилеристите" събраха общо 28 и се приближиха на три от лидера "Челси", като пред тях са и "Манчестър сити" и "Ливърпул", които имат по 30. "Борнмут" остава на 11-о място с 15 точки.

Резултатът бе открит още в 12-ата минута, когато Куук в опит да върне топката към вратаря изведе Алексис Санчес и за чилиеца не бе проблем да прати топката в мрежата.

Гостите обаче показаха характер и въпреки ранния гол създадоха няколко добри атаки. В 23-ата минута Калъм Уилсън се измъкна от защитата на "артилеристите" и след сблъсък с Начо Монреал падна в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а Уилсън бе точен от бялата точка.

В добавеното време на първата част Санчес изстреля страхотен шут, но нямаше късмет и топката срещна напречната греда.

Осем минути след подновяването на играта Начо Монреал сложи топката на главата на Тио Уолкът, който без проблеми я засече във вратата. Гостите отвърнаха с опасен изстрел на Беник Афобе, който обаче бе блокиран от Петър Чех.

Седем минути преди края Санчес сложи точка на спора с второто си попадение в мача. Чилиецът вкара на празна врата, след като бе изведен перфектно от Оливие Жиру.