"Локомотив" (Пловдив) излезе трети след четвъртата си поредна победа

"Локомотив" продължава възхода си при Едуард Ераносян

Локомотив" (Пловдив) победи гостуващия "Черно море" с 1:0 у дома и записа пета последователна победа в Първа лига. Тимът на Едуард Ераносян събра 29 точки след седмия си пореден мач без загуба и се изкачи на трето място преди останалите мачове от 17-ия кръг.

"Железничарите" събраха 29 точки и изпревариха с една днешния си съперник и ЦСКА, който в неделя посреща "Пирин".

"Локомотив" и "Черно море" изиграха много равностоен мач, в който преобладаваше здравата битка, а единственото попадение отбеляза появилият се принудително като резерва Дани Кики в 80-ата минута.

"Победата дойде изключително трудно срещу много класен отбор, който се мъчи да играе футбол. Ако мога да опиша мача с две думи - излъгахме ги", заяви Ераносян пред "Диема спорт" след двубоя на стадион "Локомотив".

"Черно море" беше по-силният отбор през първото полувреме, организира по-хубавите атаки и отправи повече изстрели към вратата на съперника.

Най-добрата възможност се откри пред Иван Коконов в 18-ата минута. Той беше изведен сам срещу вратаря Ел Харуби от Александър Цветков, но не успя да отправи добър удар.

В 41-ата минута и Бакари се измъкна зад защитата след далечно подаване. Той веднага се завъртя и стреля от воле, но Ел Харуби изби в корнер.

"Локомотив" не затрудни нито веднъж вратаря на "Черно море" Коварж". Два пъти домакините искаха дузпи, но главният рефер ги подмина, което вбеси Ераносян.

След почивката "Черно море" отстъпиха инициативата на "Локомотив" и по-активната игра на пловдивчани в края на мача даде резултат.

Домакините създадоха първата си отлична възможност за гол в 72-ата минута, но Мартин Камбуров не успя да преодолее Коварж, озовал се очи в очи с него.

Осем минути по-късно обаче "Локомотив" стигна до попадение. Черно-белите организираха страхотна атака, преминала през Камбуров и Умарбаев и завършена със силен шут от границата на наказателното поле на Дани Кики, който в 22-ата минута замени контузилия се Пламен Крумов.