С хеттрик Санчес даде крила на "Арсенал" за разгром срещу "Уест хем"

Алексис Санчес вкара три гола за 15 минути

Алексис Санчес вдъхнови "Арсенал" за ценна и изразителна победа. Той и съотборниците му спечелиха с 5:1 гостуването си на "Уест хем".

Чилийският нападател вкара три гола за успеха в лондонското дерби. Резултатът беше 1:0 в полза на "Арсенал" до 72-ата минута, когато започна дъждът от голове.

С трите точки "топчиите" събраха 31 и се изкачиха на второто място, като изостават с две от намиращия се в отлична серия "Челси". "Уест хем" утежни положението си, като е 17-и с 12 точки.

"Арсенал" поведе с 24-ата минута, когато след грешка на "чуковете" Санчес овладя и пусна към Месут Йозил, а той засече в празната врата за 1:0.

Резултатът се запази до средата на второто полувреме. След почивката "Арсенал" заигра по-силно и множеството атаки и удари доведоха до увеличаване на преднината.

В 72-ата минута Санчес проби в наказателното поле и с диагонален удар по земята от малък ъгъл удвои. Осем след това чилиецът получи около границата на наказателното поле и отбеляза за 3:0.

Анди Керъл намали изоставането на "Уест хем" в 83-ата минута. След добре изпълнен фаул топката срещна гредата и нападателят с глава засече отскочилата топка.

Само след три минути резултатът вече беше 5:1 за "Арсенал". Най-напред Алекса Окслейд-Чембърлейн вкара с техничен и много добре насочен удар от разстояние. Секунди по-късно при бърза атака Санчес беше изведен в добра позиция и отбеляза третия си гол.