"Берое" си припомни вкуса на победата срещу "Нефтохимик"

Старозагорци сложиха край на черната си серия

© Архив, LAP.bg

Берое" сложи край на серията си от четири мача без победа в Първа лига, след като се наложи с 2:0 над "Нефтохимик" в домакинството си от 17-ия кръг на първенството.

Головете за успеха вкараха Иво Иванов, който се разписа за първи път през сезона, и Ерик Почински, за когото пък попадението бе дебютно с екипа на старозагорския тим.

Със спечелените три точки играчите на Ферарио Спасов събраха общо 21 и излязоха на осмо място в класирането. "Шейховете" пък записаха трето поредно поражение и остават на предпоследна позиция с 12 точки.

Домакините започнаха по-активно мача и откриха резултата в 23-ата минута. След центриране от корнер Иванов стреля с глава, вратарят Янко Георгиев изби, но капитанът на старозагорци се ориентира бързо и при добавката не сбърка.

В 40-ата минута "Берое" удвои, след като Жуниор Мапуку бе изведен зад защитата по дясното крило и видя нахлуващия Ерик Почански, който получи топката на празна врата и нямаше как да сбърка.

През втората част Мапуку имаше няколко страхотни възможности да увеличи преднината на своя тим, но не успя да се възползва от нито една от тях. Най-сериозният му пропуска бе в средата на полувремето, когато не съумя да вкара топката на празна врата.