"Славия" продължи мъките на "Монтана" в Първа лига

"Славия" нанесе четвърта поредна загуба на "Монтана"

Славия" утежни още повече ситуацията на "Монтана" в Първа лига, след като му нанесе четвърта поредна загуба и го закотви на дъното на класирането. Белите спечелиха безпроблемен успех с 2:0 на националния стадион "Васил Левски".

Николай Димитров-Хичо откри резултата още в четвъртата минута, а в самото началото на второто полувреме Валери Домовчийски довърши съперника. Белите продължиха възхода си през последния месец и събраха седем точки от последните си четири двубоя.

Тимът, воден от Владимир Иванов, се изкачи на десетото място с 20 точки - на две пред "Пирин" и четири пред "Локомотив" (Горна Оряховица), които са с мач по-малко. "Монтана" има едва осем точки и изостава с цели седем от предпоследния "Нефтохимик".

"Славия" влезе много по-агресивно в днешния мач и още във втората минута можеше да поведе. Омар Абуд беше оставен непокрит във вратарското поле, но стреля неточно с глава.

Две минути по-късно обаче белите откриха резултата след страхотен гол на Димитров. Бившият играч на "Левски" пресече подаване на играч на "Монтана" и от ъгъла на наказателното поле отправи чудесен прехвърля удар, който първо се отби в гредата, след което влетя във вратата на Христо Иванов.

"Славия" играе все по-добре под ръководството на Владимир Иванов-Фугата

В десетата минута капитанът на "Славия" Георги Петков беше заменен принудително от младия Антонис Стергиакис след сблъсък с Петър Атанасов от "Монтана".

В 22-ата минута петима играчи на домакините се оказаха на отлични позиции в наказателното поле, но изиграха лошо ситуацията. В края на първото полувреме Абуд Омар отново беше близо до гол с глава след центриране от корнер, но бранител на "Монтана" изчисти от голлинията.

Три минути след почивката "Славия" все пак стигна до успокоителния втори гол. Иван Минчев изведе Домовчийски зад защитата, а за бившия играч на "Левски" не бе проблем да излъже вратаря Иванов и да прати топката в опразнената врата.

След гола "Монтана" заигра по-активно, но така и не успя да затрудни сериозно вратата на "Славия". Четвърт час преди края Николай Димитров пропусна чудесен шанс окончателно да реши спора.

В 81-ата минута Омар Абуд си изпроси втори жълт картон и остави столичани с човек по-малко на терена, но и това не помогна на "Монтана" да се върне в мача.