"Черно море" се приближи до челната тройка след успех над "Дунав"

"Моряците" са на точка от челната тройка

Черно море" победи с минималното 1:0 "Дунав" като домакин в последния мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в двубоя вкара Александър Цветков в 37-ата минута и така донесе ценни три точки на тима си в битката за място в топ 3.

"Моряците" събраха актив от 31 точки и са само на една от третия ЦСКА. Те оставиха зад себе си в класирането "Локомотив" (Пловдив) и "Дунав", които имат съответно по 29 и 28.

В 23-ата минута пред футболистите на Георги Иванов се откри първата отлична възможност за гол. След неразчетено връщане на топката към вратаря Мартин Луков, Марек Кузма я овладя, но се забави и не успя да нанесе удар. Нападателят намери Цветков, а той върна към границата на наказателното поле, откъдето капитанът Георги Илиев стреля силно, но Луков се намеси блестящо и спаси.

Натискът на "моряците" продължи и логичното се случи в 37-ата минута, когато избита от защитник топка попадна в Цветков. Той овладя, стреля и топката се промуши между няколко играчи, преди да се озове в долния десен ъгъл на вратата на "драконите".

След почивката гостите веднага опитаха да възстановят равенството и установиха натиск, но той така и не водеше до чисти положения. Това продължи почти до самия край, когато няколко пъти обаче играчите в синьо се разминаха с последния удар, а веднъж и Коварж се намеси перфектно след силен удар отблизо. В крайна сметка обаче резултатът се запази и варненци се поздравиха с успеха.