И "Кристъл палас" не успя да спре победната серия на "Челси"

Диего Коща отново изведе тима си до победа

Челси" удължи победната си серия в английското първенство на 11 срещи, след като победи "Крисъл палас" с 1:0 като гост в мач от 17-ия кръг.

Единственото попадение в срещата отново бе дело на Диего Коща, който обаче ще пропусне следващия мач на своя тим, след като получи петия си жълт картон от началото на сезона.

След новия си успех играчите на Антонио Конте събраха 43 точки и имат девет повече от "Арсенал" и "Ливърпул", които все още не са изиграли мачовете си от кръга.

Двата отбора предложиха доста битка и равностойна игра в началото на мача, а първото добро положение бе за домакините в 21-ата минута. Кели проби отдясно и пусна по земя в наказателното поле, където Пънчиън стреля от добра позиция, но ударът му бе доста неточен.

Постепенно сините овладяха инициативата, но голови положения пред вратата на Хенеси на практика липсваха. В 40-ата минута Пънчиън изпълни добре пряк свободен удар, но топката премина над вратата. Две минути преди края на полувремето Коща откри резултата с първия точен удар към една от двете врати. Аспиликуета центрира отдясно, а испанският национал се предвижи много добре и насочи топката с глава в десния ъгъл.

В началото на втората част Куртоа спаси удар на Кабай, а Хенеси отрази опасен изстрел на Канте. В 67-ата минута Моузес и Фабрегас направиха добро двойно подаване, след което топката бе центрирана към Коща, Дан изчисти с глава, но това даде възможност на Алонсо да засече от въздуха. Ударът обаче премина на сантиметри встрани.

Пет минути след това Хенеси спаси отбора си от нов гол, избивайки много опасен шут на Канте. Малко след това стражът на домакините отново трябваше да се намесва след изстрел на Алонсо. В 84-ата минута и гредата спаси "орлите" след добро изпънение на Алонсо от пряк свободен удар.