"Ювентус" спечели сблъсъка с "Рома" и поведе със седем точки

Гонсало Игуаин за пореден път донесе победа на "бианконерите"

Ювентус" постигна важна победа срещу втория в класирането "Рома" и така се откъсна на седем точки от "вълците" на върха в класирането.

Това се случи след успех с 1:0 над римляните у дома, а единстветото попадение в мача от 17-ия кръг вкара звездата на "бианконерите" Гонсало Игуаин.

Срещата започна на високи обороти, а първите положения се откриха пред домакините. Игуаин пропусна да открие рано резултата, но в 14-ата минута успя да стигне до гол, след като направи страхотен рейд. Аржентинецът отне топката след грешка на Де Роси, нахлу в наказателното поле и с плътен шут матира Войчех Шчесни.

В 24-ата минута "Рома" стигна до първото си по-сериозно положение, след като Раджа Наинголан се озова на удобна позиция за стрелба, но ударът му мина встрани. В 33-ата минута белгиецът отново беше изведен в опасна близост пред Буфон, но стражът на "Ювентус" се справи с опасността.

В 37-ата минута столичани можеха да получат втори гол, след като Гонсало Игуаин стреля отблизо, но Шчесни спаси. Впоследствие се оказа, че аржентинецът е бил в засада.

През втората част треньорът на "Рома" Лучано Спалети опита да промени негативния развой на мача като пусна в игра Мохамед Салах на мястото на Жерсон. Въпреки това "Ювентус" продължи да е по-дейният тим и търсеше активно второ попадение, с което да реши срещата.

В 79-ата минута "Рома" беше на сантиметри от изравнителен гол, след като Манолас не успя отблизо да засече топката с глава в мрежата на Буфон. Натискът на "вълците" нарастваше, но всичко се промени с влизането на Пауло Дибала в игра, който замени голмайстора Игуаин. Торинци заиграха по-спокойно, а Дибала със свежи сили започна да тормози отбраната на съперника, но резултатът все пак се запази до края.