Уестбрук стана шестият играч с 50 трипъл-дабъла в историята на НБА

Лидерът на "Оклахома сити тъндър" Ръсел Уестбрук постигна 50-ия трипъл-дабъл в кариерата си.

Гардът отбеляза 26 точки, направи 22 асистенции и взе 11 борби, за да изведе своя отбор до домакинска победа със 114:101 срещу "Финикс сънс".

Уестбрук е едва шестият играч в историята на НБА, който достигна границата от 50 трипъл-дабъла. Преди него това са правили Лари Бърд (59), Уилт Чембърлейн (78), Джейсън Кид (107), Меджик Джонсън (138) и Оскар Робъртсън (181).

Уестбрук стана седмият играч с трипъл-дабъл с повече от 20 точки и 20 асистенции и първият с подобни показатели в един мач от 18 години насам. 28-годишният плеймейкър постави и рекорд по асистенции в историята на "Оклахома сити тъндър".

"Гръмотевиците" се представиха много силно в защита през първото полувреме, след което имаха аванс от 15 точки - 54:39. В третата част домакините продължиха да увеличават аванса си и едва в заключителни минути гостите заличиха малко от пасива си.

Стивън Адамс добави 19 точки за успеха на "Оклахома сити", а с двуцифрен точков актив завършиха още трима играчи - Енес Кантер (12), Андре Робърсън (11) и Антъни Мороу (11).

За "Финикс" Девин Букър се отличи с 32 точки, но много неубедителен мач изигра звездата на тима Ерик Бледсоун - 12 точки, четири асистенции и три борби за 31 минути.

"Оклахома" постигна 16-а победа от 27 мача през сезона и заема седмото място в Западната конференция. "Финикс" е на 13-ата позиция след 19-ото си поражение от 27 двубоя.

Лидер на запад продължава да е "Голдън стейт уориърс". През изминалата нощ "воините" размазаха гостуващия "Портланд трейл блейзърс" със 135:90 и записаха 24-ата си победа от 28 мача. Кевин Дюрант вкара 34 точки за успеха, а Стеф Къри и Клей Томпсън добавиха съответно 19 и 16.

"Сан Антонио спърс" е на второ място с 21 победи и пет загуби. Със същия брой спечелени мачове, но с две поражения повече е "Хюстън рокетс".

"Ракетите" продължиха възхода си след драматичен успех над "Минесота тумбъруулвс" със 111:109 след продължения. Това беше десета поредна победа за Джеймс Хардън и компания.

На изток шампионът и лидер в конференцията "Кливланд кавалиърс" надигра гостуващия "Лос Анджелис лейкърс" със 119:108 за 19-ата си победа от 25 мача.