Мертенс вкара хеттрик за 9 минути и прати "Наполи" в топ 3

Крилото на "Наполи" Дрийс Мертенс отбеляза хеттрик за девет минути и вкара общо четири гола при зрелищна домакинска победа с 5:3 срещу "Торино".

Белгиецът реализира хеттрик във втори пореден кръг, след като преди седмица се разписа три път при разгрома с 5:0 над "Каляри".

Мертенс е първият футболист от 42 години насам, който вкара три и повече гола в два поредни мача в Серия А. За последно подобно нещо е правил нападателят на "Ювентус" Пиетро Анастази през май 1974 г.

Белгийският национал откри резултата в 13-ата минута. Той се измъкна на границата на вратарското поле след ниско центриране от корнер на Хосе Кайехон и със силен шут отблизо не остави шансове на Джо Харт.

Четири минути по-късно Мертенс беше съборен в наказателното поле и сам се зае с отсъдената дузпа, за да удвои аванса на своя отбор.

В 22-ата минута се стигна до трети гол. Кайехон стреля от дъгата на наказателното поле, Харт изби топката, но право в краката на Мертенс, който отблизо оформи своя хеттрик.

В 58-ата минута Андреа Белоти върна един гол за "Торино", но в 70-ата централният защитник Влад Кирикеш направи 4:1 след центриране на Кайехон.

В 76-ата минута Лука Росетини отново намали, но четири минути по-късно Мертенс вкара изключително красиво попадение за 5:2. Той пое топлата в наказателното поле и технично прехвърли застиналия на мястото си Джо Харт. В 84-ата минута Яго Фалке оформи крайния резултат от дузпа.

"Наполи" записа трета поредна победа в Серия А и събра 34 точки, за да се изкачи на третото място в класирането. Неаполитанци имат точка по-малко от втория "Рома" и една повече от четвъртия "Милан", а разликата с лидера "Ювентус" е осем.

"Торино" допусна трето последователно поражение в първенството и се смъкна до деветото място с 25 точки.