"Милан" измъкна Суперкупата след успех с дузпи срещу "Ювентус" в Доха

"Росонерите" взеха Суперкупата за седми път и се изравниха с "Ювентус"

Милан" спечели Суперкупата на Италия. "Росонерите" се наложиха с 5:4 срещу "Ювентус" след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията срещата завърши 1:1.

С успеха си "Милан" се изравни с "бианконерите" на върха, като двата отбора са печелили Суперкупата по седем пъти.

Мачът се игра в Доха и се превърна в почти пълно копие на единствения друг случай, в който двата отбора спореха за отличието. През 2003 г. "Ювентус", който беше шампион в Серия А, и "Милан" завършиха 1:1 в Ню Джърси. Тогава обаче бяло-черните спечелиха след 5:3 след дузпи.

В 18-ата минута "Ювентус" поведе - Миралем Пянич центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Джорджо Киелини засече във вратата. Двадесет минути по-късно след центриране на Сусо от дясно Джакомо Бонавентура насочи добре топката с глава и преодоля Джанлуиджи Буфон.

"Милан: можеше да направи пълен обрат, но в 57-ата минута Алесио Романьоли улучи гредата след удар с глава след ъглов удар. Малко след това Джанлуиджи Донарума спаси вратата си след изстрел на Сами Кедира.

До края на редовното време двата отбора си размениха по още една добра възможност чрез Пауло Дибала и Карлос Бака, но резултатът се запази 1:1.

В продълженията Патрис Евра вкара, но беше отсъдена засада.

Дузпите започнаха добре за шампионите, като Клаудио Маркизио вкара, а след това Буфон спаси удара на Джанлука Лападула. След това обаче Марио Манджукич и Дибала изпуснаха, а всички играчи на "Милан" бяха точни.