"Детройт" приземи шампиона "Кливланд"

Шампионът на НБА "Кливланд кавалиърс" загуби при гостуването си на "Детройт пистънс" с 90:106.

Тимът на "кавалерите" играха без звездата Леброн Джеймс, който получи почивка след изтощителната седмица, в която отборът изигра пет мача.

Тобиас Харис завърши с 21 точки за "Детройт", докато за "Кливланд" Кевин Лав завърши с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 14 борби.

"Торонто" постигна клубен рекорд със седма поредна победа като гост след успех над Портланд с 95:91. Кайл Лоури вкара 27 точки, 20 от които през второто полувреме, а Демар Дероузан добави 20 точки и 10 борби за успеха на канадците.

"Хюстън" надигра "Финикс" със 131:115, а над всички за успеха бе Джеймс Хардън. Той наниза 32 точки и добави 12 асистенции, като за 12-и мач този сезон завършва с повече от 30 точки.