"Тотнъм" влезе в тройката с гръмка победа, Кейн вкара два в стотния си мач

Хари Кейн вкара два пъти и след 100 мача във Висшата лига вече има 59 попадения

Тотнъм" откри футболната година във Висшата лига с гръмка победа с 4:1 срещу "Уотфорд" като гост. "Шпорите" изиграха силен мач, в който по два гола вкараха Хари Кейн и Деле Али.

С успеха си те излязоха на третото място с 39 точки и са на десет от водача "Челси". Със същия актив е и "Манчестър сити", който обаче е с по-лоша голова разлика.

Това беше стотният мач на Кейн във Висшата лига. С двата си гола той вече има 59 попадения в английското първенство, като изравни постижението на Тиери Анри. Рекордът по този показател се държи от Алън Шиърър със 79 гола.

През първото полувреме "Тотнъм" имаше пълно превъзходство и дръпна с три гола. Кейн даде преднина на отбора си в 27-ата минута, когато получи от дясно и от малък ъгъл вкара. Шест по-късно той изпревари двама бранители на "Уотфорд" и засече центриране за 2:0.

Малко преди почивката топката не беше изчистена добре и попадна в Деле Али в наказателното поле и отблизо той вкара третия гол.

Веднага след подновяването на играта Али получи от Кейн и увеличи преднината на "Тотнъм".

"Уотфорд" стигна до почетен гол в добавеното време. След центриране от фаул бившият играч на "шпортите" Юнес Кабул прати топката във вратата.