"Реал" си осигури протоколен реванш срещу "Севиля" за купата

Зидан отпразнува точно една година, откакто пое белите

Реал" (Мадрид) докосва четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля, след като победи с 3:0 "Севиля" у дома в първия мач между двата тима.

Зинедин Зидан, който днес отпразнува точно една година, откакто пое белите, заложи предимно на резерви, а те му се отблагодариха с добра игра и голове.

Точни бяха Хамес Родригес на два пъти и Рафаел Варан, с което на практика превърнаха в протоклен реванша след десет дни.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, след като Каземиро отне от краката на Стеван Нзонзи, Хамес Родригес финтира Габриел Меркадо и вкара красив гол с фалцов изстрел от около 18 метра, който намери долния десен ъгъл на Серхио Рико.

В 15-ата Лука Модрич беше на сантиметри от много атрактивно попадение. Даниел Карвахал центрира около дузпата, където хърватинът изпълни перфектна странична ножица, а топката облиза гредата от външната страна. Натискът на столичани продължи и в 30-ата минута резултатът бе удвоен след изпълнение на корнер и точен изстрел с глава на Варан.

В 43-ата арбитърът отсъде спорна дузпа за избутване на Мариано срещу Модрич. Повторенията показаха, че и Хамес Родригес има отношение към ситуацията, тъй като побутва Мариано. В крайна сметка колумбиецът застана зад бялата точка и направи резултата 3:0.

След почивката домакините логично намалиха тевпото и само доиграваха мача. Най-доброто положение за "Севиля" да запази интригата за реванша бе в 76-ата, когато Серхио Ескудеро шутира от въздуха, но топката профуча покрай близката сглобка.