"Реал" (Мадрид) разгроми "Гранада" за старт на годината в Примера

Белите не срещнаха никакви затруднения срещу предпоследния в класирането

Реал" (Мадрид) записа безпроблемна и убедителна победа с 5:0 над предпоследния в класирането "Гранада" в първия си мач в Примера дивисион за 2017 година.

Точни за домакинския успех на "Сантиаго Бернабеу" бяха Иско на два пъти, Каземиро, Карим Бензема и Кристиано Роналдо, който преди началото на двубоя представи пред феновете "Златната топка", която спечели в края на миналата година.

Успехът е втори за 2017-та за играчите на Зинедин Зидан, които преди три дни победиха и "Севиля" в първия осминафинал за Купата на Краля.

Белите събраха 40 точки на върха в подреждането, с шест повече от преследвача "Барселона", но каталунците все още не са играли мача си от кръга, докато "Реал" има отложена среща от преди зимната пауза.

През първото полувреме доминацията на домакините беше тотална и още в 12-ата минута Карим Бензема асистира на Иско, който откри с удар от около 18 метра. В 21-ата Лука Модрич шутира извън наказателното поле, вратарят изби, а Бензема отблизо добави в мрежата. Френският таран обаче беше в явна засада, която не беше отчетена от съдиите.

Шест минути по-късно и Роналдо записа името си сред голмайсторите, след като засече отблизо центриране на направилия силен мач Марсело. В 31-ата Модрич направи пробив отдясно и асистира на включилия се Иско, който беше изпуснат от бранителите и вкара второто си попадение в срещата.

След почивката двубоят просто се доиграваше, но въпреки това домакините стигнаха и до пето попадение в 58-ата минута. Хамес Родригес финтира защитник и асистира на непокрития Каземиро, за когото не бе проблем да се разпише. До края "Реал" имаше още няколко положения, но резултатът все пак се запази до края.