"Реал" постави рекорд по поредни мачове без загуба в испанския футбол

"Реал" измъкна равенство 3:3 и продължава напред с общ резултат 6:3

Реал" (Мадрид) постави рекорд по поредни мачове без загуба в историята на испанския футбол.

Маридчани измъкнаха късно равенство 3:3 при гостуването на "Севиля" за Купата на краля и не допуснаха поражение в 40-и последователен двубой във всички турнири.

"Реал" изпревари с един мач досегашното върхово постижение на "Барселона" и се класира за четвъртфиналите на турнира с общ резултат 6:3.

"Кралският клуб" имаха солиден аванс от 3:0 след първата среща на "Сантяго Бернабеу" и Зинедин Зидан заложи на голяма част от резервните си играчи. От обичайните титуляри на терена бяха само Серхио Рамос, Марсело и Тони Кроос. В състава на "Севиля" отсъстваше само Витоло.

"Севиля" игра по-добре през целия мач, създаде огромен брой чисти положения пред Кико Касия и водеше с 3:1, но не успя да запише победа само няколко дни преди шампионатния мач между двата отбора, заемащите първите две места в Примера дивисион.

"Севиля" започна много по-амбицирано мача, изпълни няколко корнера пред вратата на "Реал", отправи два точни удара към Кико Касия. Закономерното се случи в десетата минута, когато след центриране от десния фланг на Пабло Сарабия Данило си отбеляза автогол.

Едва след гола "Реал" погледна към вратата на "Севиля" и отправи първия си точен удар чрез Марко Асенсион. Серхио Рико обаче спаси.

В 23-ата минута грешка на Адил Рами позволи на Мариано Диас да се откъсне зад защитата. Вратарят Рико стигна пръв до топката, но я изрита в крака на Диас. За щастие на домакините тя премина покрай вратата.

Четири минути по-късно "Севиля" изпълни бързо свободен удар пред наказателното поле на "Реал", Уисам бен Ядер стреля, но Касия спаси. Секунди по-късно вратарят на гостите спаси нов удар на френския нападател.

"Севиля" изигра много силен мач и водеше с 3:1, но изпусна победата

Постепенно играта се успокои, но "Реал" не успяваше да изнесе играта в половината на съперника. В 44-ата минута мадридчани организираха най-добрата си атака за полувремето, която завърши с удар встрани на Тони Кроос.

В края на полувремето и пред Данило се откри шанс да стреля от добра позиция, но съотборникът му Диас му попречи да нанесе точен шут.

Само три минути след почивката обаче "Реал" изравни. Асенсио направи страхотен самостоятелен пробив и прати топката във вратата на Рико.

Рамос поведе "Реал" към рекорд след гол от дузпа за 2:3 в 83-ата минута

"Севиля" веднага тръгна в атака и в 54-ата отново поведе. Ескудеро получи 50-метров пас на левия фланг и достави отлично центриране пред вратарското поле. Серхио Рамос увисна и появилият се малко преди това като резерва Стеван Йоветич не сбърка отблизо.

Андалусийци продължиха да атакуват и след поредица пропуски пред вратата на Касия Висенте Ибора направи 3:1 в 77-ата минута. Той добави топката отблизо, след като вратарят на "Реал" пресече центриране отдясно.

Пет минути по-късно Каземиро нахлу в наказателното поле и беше изблъскан в гръба, а съдията Ундиано Майенко отсъди дузпа. Рамос се зае с изпълнението и технично прати топката в центъра на вратата за 2:3.

В 93-ата минута влезлият като резерва Карим Бензема направи чудесно двойно подаване с Марсело, след което премина през няколко противникови играчи и прати топката във вратата с помощта на рикошет.