Марез изведе Алжир до равенство в първия му мач за Купата на Африка

Звездата на "Лестър" блести и с екипа на родината си

Алжир завърши 2:2 със Зимамбве в първия мач от група В на Купата на африканските нации.

Нападателят на "Лестър" и наскоро избран за най-добър футболист на Африка за миналата година Рияд Марез отбеляза и двете попадения за алжирци, като преди това Зимбабве бе направил пълен обрат от 0:1 до 2:1.

Алжир започна по-активно срещата и в третата минута Ел Араби намери очертанията на вратата, но Мкурува се намеси. Девет минути по-късно Марез откри резултата със запазената си марка - пробив по крилото, навлизане към наказателното поле и фалцов удар в далечения ъгъл.

В 17-та минута обаче Махачи изравни за 1:1 с хубав диагонален удар по земя. Дванайсет минути по-късно пък Мушекви сътвори пълния обрат след точно изпълнена дузпа.

След почивката Зимамбве се опитваха да задържат повече топката, за да запазят аванса си, но в 82-та минута гардът им падна и Марез изравни за 2:2 с хубав шут от около 20 метра, който мина под ръцете на противниковия вратар.